piątek, 24 listopada 2017
środa, 17 marca 2010 11:35
MISTRZOSTWA POLSKI BOOGIE WOOGIE 2010

6 marca 2010 w Warszawie  odbyły się Mistrzostwa Polski Boogie Woogie na rok 2010. Organizatorem zawodów był Dom Kultury Zacisze, a mistrzostwa odbyły się w Teatrze Rampa na Targówku.

Zawody przebiegały w znakomitej atmosferze i oprawie artystycznej, a nasze pionkowskie pary z Klubu Tańca Boogie Woogie „Kick” Miejskiego Ośrodka Kultury uplasowały się na czołowych miejscach.

W kategorii Dzieci, po raz pierwszy wystartowały dwie pary i obie zakwalifikowały się do finału. Miejsce piąte wytańczyli Kacper Hyży, Julia Mularska, siódme – Maciej Kwiatkowski, Paulina Bielec. W kategorii Juniorów do ćwierćfinału startowało piętnaście par. Tu zdecydowanie wiedliśmy prym, zajmując cztery najważniejsze miejsca: Mistrzostwo Polski 2010 zdobyła nasza utytułowana para Daniel Kołodziej, Katarzyna Sułek, V-ce Mistrzostwo – Norbert Sekuła, Angelika Głuszek, miejsce trzecie zdobyli – Andrzej Wójcicki, Klaudia Kołodziej, czwarte – Mateusz Sztobryn, Adrianna Skrzek.

W kategorii Seniorów nasza krótko tańcząca para Kamil Pluta, Dominika Kowalczyk zakwalifikowała się do reprezentacji zajmując trzecią lokatę.

Wymienione wyżej sukcesy, są efektem znakomitych zajęć tanecznych prowadzonych przez trenera – panią Lidię Żuchowską.

(ina)

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."