wtorek, 29 września 2020
wtorek, 09 marca 2010 15:12   
KOLEJNE PIENIĄDZE DLA ORGANIZACJI

W iście ekspresowym tempie przyznawane są w tym roku pieniądze dla organizacji pozarządowych. Kilka dni temu środki finansowe otrzymały pionkowskie kluby sportowe.

 

Teraz wsparciem finansowym mogą się cieszyć organizacje, które działają na rzecz ochrony zdrowia i pomocy społecznej.

Kto szybko daje, ten dwa razy daje” – mówi powiedzenie ludowe. Z takiego też założenia wychodzą obecne pionkowskie władze miasta. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięte zostały konkursy dla klubów sportowych. Teraz środki otrzymały organizacje, które działają na rzecz pomocy społecznej i ochrony zdrowia.
- Pionki są pozytywnym przykładem na społeczne zaangażowanie mieszkańców, którzy bezinteresownie niosą pomoc innym – mówił podczas spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych burmistrz Marek Janeczek. Ponownie podkreślił, że magistrat nie czekał z ogłoszeniem i rozstrzygnięciem konkursów jak to było w minionych latach, lecz już na początku zdecydował o podziale środków, na które czekają liczne organizacje i stowarzyszenia.
W ramach projektu „Ochrona i promocja zdrowia” wpłynęły trzy oferty. Wszystkie zostały pozytywnie rozpatrzone.


Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Zarząd Miejski w Pionkach otrzymał wsparcie w kwocie 2000 zł. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej – 1400 zł. Nowe na naszym lokalnym rynku stowarzyszenie „Amazonki” otrzymało 1600 zł. W kategorii „Pomoc Społeczna” podział środków był następujący: Caritas przy parafii pod wezwaniem Świętej Barbary na prowadzenie stołówki – 16 000 a Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Zarząd Powiatowy w Pionkach na prowadzenie świetlicy środowiskowej – 4000 zł.

(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster