wtorek, 29 września 2020
sobota, 06 marca 2010 14:18   
ZIMA PONOWNIE ZAATAKOWAŁA

W tym sezonie zima nie daje za wygraną. Gdy wydawało się, że śnieżne i mroźne problemy mamy już za sobą ziemię ponownie przykryła biała pierzynka.

 

W tym roku zima jest wyjątkowo złośliwa. Były już tęgie mrozy, były już także duże opady śniegu. Kilka dni temu przyszła jednak długo oczekiwana odwilż. Śnieg zaczął topnieć i to niemalże w tempie ekspresowym. Gdy wydawało się, że zimowa aura odchodzi w zapomnienie niestety ponownie dała o sobie znać. Wystarczyło kilka godzin intensywnych opadów, aby miasto ponownie znalazło się pod śniegiem. Na szczęście śniegu nie jest na tyle dużo, aby znacznie utrudniał lub wręcz uniemożliwiał prawidłowe funkcjonowanie. Służby miejskie odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg ponownie przystąpiły do pracy angażując cały posiadany sprzęt. Pługopiaskarka Iveco przemierza miejskie arterie eliminując oblodzenie i usuwając nadmiar zalegającego śniegu.
(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster