wtorek, 29 września 2020
sobota, 06 marca 2010 14:12   
GMINA KUPUJE I REMONTUJE

Gmina Pionki ogłosiła przetarg na zakup samochodu dostawczego do obsługi sieci wodociągowo – kanalizacyjnej a także ogłosiła przetarg na budowę drogi gminnej Januszno – Pionki.

 

Budowa dróg w gminie Pionki od wielu lat zaliczana jest do priorytetowych zadań inwestycyjnych. Każdego roku wykonywane są remonty lub budowane nowe odcinki gminnych ulic. W tym roku zadania te będą kontynuowane. Ogłoszony został już przetarg na „Budowę drogi gminnej w miejscowości Januszno-Pionki”. W ogłoszeniu o przetargu czytamy między innymi „W zakresie przedmiotu zamówienia znajduje się budowa drogi gminnej w miejscowości Januszno-Pionki na odcinku 570 m. do granicy gminy Pionki”. Ponadto w ramach realizowanej inwestycji wykonawca będzie musiał wykonać „odtworzenie trasy i punktów wysokościowych”, „profilowanie i zagęszczenie podłoża”, „wykonanie warstwy odsączającej z piasku” a także wykonanie „nawierzchni z betonu asfaltowego”. Ponadto władze gminy Pionki zdecydowały o zakupie samochodu do obsługi sieci wodociągowo – kanalizacyjnej. Według przedstawionej specyfikacji samochód powinien być w kolorze niebieskim lub czerwonym i posiadać silnik o pojemności powyżej 1900 ccm. Moc silnika powinna wynosić, co najmniej 120 KM.
(r.f.)

 

Cytat tygodnia:

"Dla pokoju trzeba ryzykować tak samo, jak w trakcie wojny...Jeśli boisz się postawić sprawę na ostrzu noża, już przegrałeś ."

 


John Dulles Foster